HYPERION je mladá rock-metalová kapela z Ostravy, jejímž hlavním atributem je nástrojové obsazení - tři violoncella. Přesná škatulka se však hledá jen těžko, Hyperion se hodí všude a zároveň se nehodí nikam. Která další kapela se třeba může pochlubit tím, že hrála na Smetanově Litomyšli i na Metal Swampu? Hyperion má na svědomí dvě demo CD, jedno DVD a v nejbližší době představí své debutové album.
Letos máte možnost kapelu vidět na mnoha koncertech a festivalech, jejich seznam naleznete na webu www.hyperion.wz.cz .

DESCENT - melodic thrash metal, založeno roku  2002 v Ostravě
- dosavadní úspěchy: předskokani Vader, Equirhodont
- kapela nahrála jedno demo CD Damnation (2003),
- autor textů : Pavel Svoboda
- autor hudby:  Martin Večerek, Pavel Svoboda

Boris - zpěv
Martin Večerek - kytary
Martin Ječmínek - kytary
Pavel Svoboda - baskytara
Tomáš Hrzibek - bicí

www.descent.mysteria.cz

PURITY - vznik datován přibližně od začátku roku 2005. Zatím žádná nahrávka, ale do konce letošních prázdnin natočíme demo a do konce roku snad plno hodnotnou desku. Hudbu dělá Richard Minx a texty Marian Tomana. Momentální sestava: Aleš Konarský - řev, Richard Minx - d. kytara, Marek Maronič - s. kytara, Marian Tomana-basa, Pavel Vojáček - bicí. Členové mají vesměs vlastoručně vytvářené aparatury. Bubeník hraje na sestavu Sonor a dvojšlapku Iron Cobra (Tama), basák na B.C.Rich, Marek Maronič má dělanou kytaru a bednu Marshall  a Richard rovněž dělanou kytara i aparát. Koncertů je zatím odehraných jenom pět, všechny v Ostravě.

XERANTHENUM
Vznik této ostravské kapely se datuje na konec roku 2004, kdy základní kámen kapele položili Martin Ficek (vokál) a Michal „Paax“ Plasuň (kytara). Kapela hraje tzv. dark metal, dalo by se říct velmi melodický black epic metal, charakteristickou temnou atmosféru dávají hudbě klávesové a violoncellové party obohacují hudbu o další poslechové zážitky. Texty skládá vokalista Martin Ficek, na skládání hudby se podílejí všichni členové kapely.

Na jaře roku 2005 začala kapela natáčet v nahrávacím studiu Sklep v Havířově své první mini CD  Our Worlds, kde bylo zaznamenáno 5 nejzajímavějších a nejúspěšnějších songů ( Cult of Shadows, I am God, Lost Love, Nightmare a The End). Kapela koncertuje po celé ČR, účastní se různých festivalů (např. Marianthál fest 2005, Barrocko Open air 2005, Freee Underground fest part 2 (2005), Festival Letnice 2005,  Silen Night fest 2006, dále pak se kapela zúčastnila  koncertů v Opavě, Valašském Meziříčí, Zábřehu na Moravě, Třinci,  Bruntále, Ostravě, atd....

Během několika let se v kapele vyměnilo několik členů. Současná a zatím nejúspěšnější sestava je: Martin Ficek - vokál, Martin Večerek - kytara, Renáta Králová - vokál, Jindřich Suchánek - klávesy,  Michal Hrůza - bicí, Pavel Svoboda - baskytara, Ondřej Tyleček - violoncello

Další informace, MP3 a fotky najdete na www.xeranthenum.wz.cz .

AMORTEZ
Amortez je brněnská kapela, hrající melodický black metal.V nejbližší době ji můžete vidět na festivalu AFOD či Basinfirefest. Skládá se ze čtyř členů a těmi jsou Lord Izual (bicí, zpěv), Richie (kytara, zpěv), Bigger (kytara) a Behemoth (basa). Kapela má na kontě dvě CD-R, kterými jsou demo Accidental Outcomes a MCD Infernal Approach.
O skládání hudby se stará Richie a Bigger, texty píše Lord Izual. Pro bližší informace můžete navštívit web kapely na adrese
www.amortez.com .

VROLOK
Black metalová kapela z Ostravy. Založena v roce 2004,  v roce 2006 natočeno demo.
Sestava kapely :
Martin - kytary, Kuba - kytary, Marcel - baskytara, Lukáš - bicí, Michal - zpěv.
Kapela má zatím za sebou dva koncerty, odehrané v Ostravě.

ABSTRACT ESSENCE
Tato kapela pochází z Valašského Meziříčí a její  vznik se datuje k roku 2004. Po několika koncertech a festivalech ( Silent Night fest 2004, Metal Night 2004), kdy byli publikem úspěšně přijati začali nahrávat ve studiu Unart ve Slavičíně své debutové album - Lost Life. Mixu a masteringu se ujal Iggy Mores ze studia My v Brně, jež má za sebou spolupráci s kapelami jako Root či Depresy. Dále skupina hrála na festivalech jako Kozlovice Open Air Fest 2005, Metal Swamp 2006 atd.
Kapela se zúčastnila Souteže amaterských kapel, kde získala hlavní cenu.
Momentálně kapela pracuje na skladbách, které by se měly objevit na druhém albu, plánovaném na příští rok.
Sestava: Ondřej Zbránek - zpěv, Radim Ondra - kytara, Milan Pekárek - bicí, Jan Pavlůsek - klávesy, Libor Kukula - kytara, Radek Kročil - baskytara

Kapela vznikla v zimě roku 2004 ve složení Ondřej Zbránek - zpěv, Libor Kukula - kytara, Radim Ondra - kytara, Jan "Mani" Pavlůsek - klávesy, Radek Kročil - basa, Tomáš Matocha - bicí a v tomto složení hrála až do února 2006, kdy Tomáš odchází a je nahrazen Milanem Pekárkem. Hudba Abstract Essence je rozmanitá s důrazem na melodii a originalitu. Zpěv je velice variabilní s odkazem na black metal, ale i na jiné styly. Na podzim 2004 kapela vydává své debutové CD "Lost Life", které bylo odbornou veřejností velice kladně hodnoceno. Koncerty odehrává kapela se skladbami z tohoto CD, ale i s jinými, které se objeví na plánované druhé desce. 

www.abstractessence.mysteria.cz

DARKGOD
Kapela hrající melodic death black metal, pochází z Havířova, vystoupila na hudebním festivalu Rock fest 2005.  Sestava: Tomáš Novák- lead guitar, Jakub Gajdošík- vocals, rhytm guitar, Tomáš Burian- bass, vocals, Jaroslav Sivák- Drums. Hudbu skládá celá kapela, texty píše Jakub Gajdošík.

ENWYLLION
Kapela pochazí z Havířov, hraje melodický lesní black metal.
Sestava kapely: Tristan: zpěv a basa, Septikus: kytara, Mordred: kytara, Cuchullain: bubny
Texty a hudbu skládá Tristan.

HYPERBOREAN DESIRE
"Co minulým ctěno, dneškem špiněno,
tiše duši ku šílenství pálí.
Co i ve vzpomínkách pradávno pohřbeno,
místa svého stále má - nad hvězdami, v dáli!"
Jsme moravské hudebně-ideové těleso, jehož hudba pevně stojí na metalových základech, přičemž
neustále hledáme vlastní tvář prostřednictvím tří kytarového obsazení, harmonických kontrastů a
rytmické svojskosti.
V srpnu tohoto roku odjíždíme do Polska natočit naši první dlouhohrající desku „...v kruhu
Veškerenstva...“
, pro kterou již máme zajištěného vydavatele, label Naga productions.
Tato deska bude vyvrcholením tříleté existence kapely a její tvůrčí činnosti. Celá naše tvorba je
koncepčního charakteru, proto bude dlouhohrající deska myšlenkově a hudebně navazovat na naše
předchozí nahrávky:
Hyperborea (demo, 2003, vlastní náklad)
Nový úsvit (split CD se SVARDENVYRD, 2004, NÚ prod.)
Po několika nedávných personálních změnách se naše sestava ustálila na pět pevných členů:
Radalf (zpěv, 1. kytara, texty)
Typhon (2. kytara)
Luky (3. kytara)
dalias qelhma (baskytara, texty)
Vladislav (bicí a perkuse)
Hyperborean Desire vznikli tvořeni základní myšlenkou, která proplétá všechna jejich slova i tóny.
Je jí hledání Hyperborey coby nedosažitelného voluntaristického ideálu, mýtické země, kde vládne
věčné jaro. Hyperborean Desire je hlasem touhy po návratu Tradice, znovuobjevení starých hodnot,
přesahu smyslového vnímání a materialismu moderní doby. Prostřednictvím hudby opěvuje
myšlenky nadčasových hodnot, pro něž žili jedinci i národy v dávných staletích.

www.hyperborean-desire.com
naga-productions.comKapela MEMORITALL funguje v sestavě: Vlad Prejda - kytara, zpěv; Zdeněk Janeček - zpěv, bicí; Zdeněk Siwek - baskytara, zpěv a Jan Válek - kytara, zpěv; necelý rok a půl. Během této doby nebyly významnější akce, o kterých je třeba se zmiňovat. Původní záměr kapely byl hrát thrash metal, ale většina textů směřuje k blacku, nejen kvůli tomu jsme zvolili vlastní směr "DAEMONIC THRASH".
Autorem většiny skladeb je Zdeněk Janeček, dále pak Vlad Prejda a Jan Válek.